
Spørgsmål til produktet?
Lotte Moncher Dream Creme Kage er en blød og lækker snack, der kombinerer en luftig kagebund med et cremet marshmallowfyld og et glat chokoladeovertræk. Den har en dejlig sødme med lette noter af fløde og chokolade, der gør den perfekt som en lille sød pause til eftermiddagsteen, som dessert eller som en hyggelig snack på farten. Den praktiske 12-pak gør det nemt at dele med familie, venner eller kolleger – eller til at forkæle sig selv lidt ekstra i en travl hverdag.
Produktinformation
Næringsindhold
Ingredienser
Ingredienser: havlchokolade (MÆLK, SOJABØNNE, HVEDE,JORDNØDDE, MANDEL), 23%, HVEDEMEL 21%, forkortelse (SOJABØNNE),vegetablisk fløde(MÆLK, SOJABØNNE), sukker,majsstivelsessirup,forkortelse ii (SOJABØNNE, oksekød), hel ÆGVÆSKE, d-sorbitolopløsning, glycerin, ethanol,dekorationachokolade (MÆLK,SOJABØNNE), torte (SOJABØNNE),forkortelse iii, valleproteinpulve,surhedsregulatorer E503 E500, MÆLKcreme,skummiddel (vand,d-sorbitolopløsning,emulgator E477 E473,propylenglycol, sorbitanestere af fedsyrer,ethanol,fruktooligosaccharid, sukker), margarine(SOJABØNNE),blandet MÆLKpulver, salt,rom, emulgator (SOJABØNNE),kunstige smagsstoffer,(smørsmag,vaniljesmag)
Spørgsmål til produktet?
Kontakt vores personale på tlf. 33 14 33 61 eller på mail info@denkinesiskekoebmand.dk. Vi står klar til at hjælpe dig :-).
tlf. 33 14 33 61